Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Piknik Literacki na 750. urodziny Miasta Żory

Utworzono dnia 26.05.2022

Zapraszamy na Piknik Literacki z okazji 750. urodzin Miasta Żory, 25 czerwca 2022 w godzinach 12:00 - 19:00 w Letniej Czytelni.

Przed biblioteką będzie można spotkać Michała Śmielaka, pisarza, którego ulubionymi gatunkami są sensacja, thiller i fantasy, a także Magdalenę Dziedziak – Wawro, autorkę książek: „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach” oraz „Opowieści Szczęścia. 50 lekcji dobrostanu”, która poprowadzi również warsztat "Szczęścia można się nauczyć". Piknik rozpocznie się od czerpania papieru pod okiem Pracowni Kalander, która zaprezentuje zabytkowe urządzenia, zdradzi tajniki pięknego pisania gęsim piórem w mini skryptorium oraz zachęci do odbijania prawdziwych pieczęci lakowych. W godzinach 12:00-19:00, czyli w trakcie trwania pikniku zaprosimy też do sprawdzenia się w pisaniu na maszynie, tworzenia kreatywnych zakładek, wymiany książkowej, fotosesji i zabaw podwórkowych.

Wydarzenia główne:
12:00 - 16:00  Warsztat czerpania papieru (Pracownia Kalander)
13:00 - 14:00  Klub Poezji - Szekspir w interpretacji Wolontariuszek z Armenii, Włoch i Turcji.
14:00 - 15:00  Konkurs wiedzy - do wygrania Voucher na Kurs Efektywnego Uczenia się i Szybkiego Czytania* w Szkole Językowej Be-Best.
15:00 - 16:00  Spotkanie z Magdaleną Dziedziak-Wawro, autorką książek, psychologiem, coachem
16:00 - 18:00  Warsztat "Szczęścia można się nauczyć" (Magdalena Dziedziak-Wawro)
17:00 - 19:00  Spotkanie z Michałem Śmielakiem, autorem książek sensacyjnych, thrillerów i fantasy

Wydarzenia towarzyszące 12:00 - 19:00:
- Mistrz pisania na maszynie
- Warsztat tworzenia zakładek do książek
- Wymiana książek
- Fotosesja z książką
- Zabawy podwórkowe
- Strefa Zabaw dla najmłodszych

BIO:

MAGDALENA DZIEDZIAK-WAWRO Psycholog, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, autorka i realizatorka warsztatów i treningów umiejętności społecznych. Na co dzień psycholog szkolny i wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS (wydział zamiejscowy w Katowicach). Autorka książek: „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”, Katowice 2018, Wydawnictwo KOS oraz oraz „Opowieści Szczęścia. 50 lekcji dobrostanu” , Jaworzno, 2020, Wydawnictwo Magdalena Dziedziak-wawro Positive Life. Właścicielka firmy: Magdalena Dziedziak – Wawro Positive Life, której celem jest towarzyszenie ludziom w budowaniu ich dobrostanu, by mogli żyć pełnią życia, w takich warunkach i okolicznościach w jakich właśnie są, zmieniając to, co zmienić można i akceptując to, czego zmienić się nie da. Propagatorka arystotelesowskiej myśli, że szczęście zależy o nas samych, pasjonatka psychologii pozytywnej, miłośniczka kotów, pisząca o nich wiersze, które były nagradzane przez lobby kociarzy.

MICHAŁ ŚMIELAK Mieszka w Sandomierzu, mieście z największą ilością zabójstw na metr kwadratowy, zatem przesiąkł zbrodnią do szpiku kości. Laureat konkursu wydawnictwa Fabryka Słów pt. „Gladiatorzy”, co poskutkowało wydaniem opowiadania w antologii konkursowej z największymi autorami fantasy w Polsce. Zadebiutował 18 marca 2021 roku powieścią kryminalną pt. „Znachor” rozpoczynającą cykl „Inkwizytor”. Do tej pory spod ręki autora wyszły następujące książki: „Znachor” (2021). „Wnyki” (2021), „Inkwizytor”(2022). Czytelnik może spodziewać się po autorze głównie kolejnych kryminałów i thrillerów, gdyż ten zaczynając pisać jakąkolwiek nową książkę szybko wypełnia ją trupami niezależnie od początkowego założenia. Prywatnie spełniony ojciec i mąż. Miłośnik rekonstrukcji historycznej, wcielający się w rolę sarmaty, reżyser i wykonawca widowisk ogniowych i historycznych wraz z Teatrem Ognia „Bohema”.

 

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu