Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Noc z Andersenem

Utworzono dnia 02.04.2015

Zawód detektywa dla uczestników Nocy z Andersenem nie będzie już tajemnicą, a wszystko dzięki kolejnej nocnej przygodzie, której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach. W tym roku ósma edycja Nocy z Andersenem odbyła się pod hasłem DETEKTYWISTYCZNE PRZYGODY i nawiązywała do książki pt. Tajemnica biblioteki.
O przygodach małych detektywów Lasse i Mai czytali:
Jacek Świerkocki Doradca prezydenta ds. społecznych, Zastępca Komendanta Marek Zdziebło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach oraz Urszula Krzyk Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Regulamin wzorowego uczestnika Nocy z Andersenem odczytała Pani Kamila Siedlarz z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.
Na uczestników Nocy z Andersenem czekało wiele atrakcji.
Z tajnikami swojego zawodu tj. technika kryminalistyki, podzielił się pan Jacek Żukowski, który przedstawił dzieciom krok po kroku metody prowadzenia śledztwa. Ponadto dzieci wzięły udział w pokazie pod hasłem MODA NA KAMUFLAŻ. Podążały śladem zbrodni po zakamarkach biblioteki, uczyły się jak stworzyć rysopis, zdjąć odciski palców, sporządzić protokół śledztwa i kodować wiadomości. Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których dzieci tworzyły odznakę detektywa oraz zajęć ruchowych „Złap złoczyńcę”. Uczestnicy sprawdzili także czy mogą zostać drugim Sherlockiem Holmesem.
W międzyczasie przyszła pora na wspólny posiłek, poprzedzony rozmową na temat czających się w naszym otoczeniu trucizn. Dzieci dowiedziały się, co tak naprawdę ukrywa się w ich ulubionych przysmakach.

Wszyscy zaproszeni goście wyśmienicie się bawili, co zostało uwiecznione na wspólnej fotografii. Do snu utuliły dzieci baśnie Andersena, a impreza zakończyła się o poranku
28 marca.
„Noc z Andersenem” jest przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H. Ch. Andersena. Biorą w nim udział biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Motywem przewodnim akcji są baśnie i bajki, a celem imprezy rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych.
Dyrektor oraz pracownicy MBP w Żorach pragną serdecznie podziękować Panu Michałowi Ptak właścicielowi piekarni w Roju za przekazanie dzieciom pysznych kołaczyków na śniadanie.

Noc z Andersenem

Utworzono dnia 21.07.2016, 09:07