Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

"Nie tylko Carlos Saura". Powraca cykl spotkań Wielcy Nieobecni.

Utworzono dnia 21.09.2021

Zapraszamy do udziału w spotkaniu "Nie tylko Carlos Saura", które odbędzie się 15 października 2021 roku o godzinie 18:00.

 

Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca cykl spotkań "Wielcy Nieobecni". Bohaterem spotkania będzie Carlos Saura, hiszpański reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz i producent filmowy. Rozmowę o kulturze flamenco w filmie i literaturze poprowadzi Aleksandra Kuczmierczyk, a całość zostanie uzupełniona pokazem flamenco wykonanym przez Małgorzatę Golan. Spotkanie odbywa się z okazji 75 urodzin Biblioteki w Żorach.

Fotografia kobiety w hiszpańskiej sukni w pozie tanecznej. Ma uniesioną dłoń ponad głową, w drugiej trzyma wachlarz.Małgorzata Golan - ukończyła Filologię Romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim Krakowie, studiowała na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka francuskiego i WF-u w jednym z żorskich liceów ogólnokształcących.

Wielką pasją romanistki jest taniec flamenco, którym interesowała się od wczesnego dzieciństwa. Nie bez wpływu na jej zainteresowania były filmy Carlosa Saury, które przedstawiały wiele aspektów sztuki flamenco. Uczyła się tańca zarówno w Polsce,
jak i w Hiszpanii. Największe doświadczenie zdobyła u takich tancerzy jak: Juan Polvillo, Noelia Sabarea, Charo Cruz, Faraona, Rosa Olimpia Estrella, Maria Moreno, Virginia Delgado oraz Margarita Wołyńczyk. Ciągle doskonali swoje umiejętności na kursach i warsztatach. Od kilkunastu lat aktywnie promuje sztukę flamenco.

* Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

 

Plakat z wizerunkiem kobiety w hiszpańskiej sukni w pozie tanecznej. Ma uniesioną dłoń ponad głową, w drugiej trzyma wachlarz.