Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Na herbatce z Piotrem Tenczykiem…

Utworzono dnia 10.02.2015

9 lutego w Herbaciarni w Żorach odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Tenczykiem. Organizatorem wieczoru z pisarzem była Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

9 lutego w Herbaciarni w Żorach odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Tenczykiem. Organizatorem wieczoru z pisarzem była Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

Autor promował swoją najnowszą książkę pt. „Poemat o czasie przeżytym”. Atrakcją spotkania było slajdowisko fotografii z archiwum prywatnego autora. Zdjęcia, które stały się też inspiracją do napisania poematu. Po spotkaniu można było zakupić książkę i zdobyć autograf autora.

Zapraszamy do lektury książek Piotra Tenczyka, które już niebawem będzie można wypożyczyć w żorskiej bibliotece!

„Poemat o czasie przeżytym” został wydany przez Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” ze Szczecina i miał swoją premierę w styczniu 2015 roku. Książka składa się w dużej części z poematu, opowiadającego historię śląskiej rodziny z Jaśkowic (obecnie Orzesze), która przeplata się ze współczesną opowieścią, stanowiącą komentarz do przeszłości. W książce wykorzystano między innymi stare zdjęcia z archiwum rodzinnego, prezentujące sylwetki bohaterów poematu.

Maciej Papierski tak pisze o tej książce: “Ujmuje mnie w Poemacie sytuacja rozmowy. Bo czym tak naprawdę są te wiersze? Chyba dialogiem – albo głosem w dal (określoną, bo z adresatem tym, a nie innym). Bardziej kojarzą mi się z listami niż z kawałkami poezji, a jeśli nie z listami, to z kartkami z pamiętnika. Piotr nie siedzi w pracowni faustowskiej, nie wyjaławia słowa w celach karkołomnych eksperymentów, lecz mówi. Podporządkowuje tekst konkretnej relacji. Używa języka nie jako tworzywa, ale jako środka. Dziełem jest On sam, Jego życie. (…)”

Szczegółowe informacje o autorze dostępne są na stronie internetowej:
http://piotrtenczyk.eu/

Na herbatce z Piotrem Tenczykiem…

Utworzono dnia 20.07.2016, 13:03