Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Micha pełna ciepła / Wymiana ubrań

Utworzono dnia 07.12.2021

Wolontariuszki Ginni, Isobel oraz Cristina zapraszają 16 grudnia do udziału w dwóch akcjach: Micha pełna ciepła i Wymiana ubrań.


12:00 - 15:00 MICHA PEŁNA CIEPŁA (przed Biblioteką)

Micha pełna ciepła jest wydarzeniem powstałym z inicjatywy wolontariuszek Ginni, Isobel oraz Cristiny. Jego celem jest podzielenie się z każdym, kto ma na to ochotę, ciepłym posiłkiem.

Grafika z tekstem "Micha pełna ciepła, logo Jedzenie zamiast bomb, 16.12.2021 12:00-15:00 przed Biblioteką w Żorach, Dzielimy się ciepłym posiłkiem. Wydarzenie w ramach społecznej inicjatywy FOOD NOT BOOMBS organizowane przez wolontariuszy Biblioteki w Żorach."Jeśli chcesz dołączyć do tej inicjatywy i pomóc w przygotowaniu miski pełnej ciepłego jedzenia, to od dziś do 15 grudnia możesz przynieść do biblioteki produkty, z których wolontariuszki ugotują zupę (np. warzywa, rośliny strączkowe, kasza, ryż, makaron).

Oczywiście możesz chcieć więcej! Możesz ugotować coś ciepłego. Możesz dołączyć do Wolontariuszek 16 grudnia i wspólnie z nimi wydawać gorący posiłek. Możesz zaprosić do tego wydarzenia innych. Możesz wiele!

Wydarzenie zorganizowane jest pod szyldem "Jedzenie zamiast bomb", czyli ogólnoświatowej, społecznej inicjatywy polegającej na wydawaniu ciepłych posiłków wegańskich i wegetariańskich każdemu bez wyjątków. Równocześnie wydarzenie ma zwrócić uwagę na ideę przewodnią, jaką jest pokazanie, że kiedy władza wydaje pieniądze na zbrojenia, wielu ludzi umiera z głodu.


16:00 - 19:00 WYMIANA UBRAŃ (Galeria Na Piętrze)