Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Mała Książka - Wielki Człowiek 2021/2022

Utworzono dnia 30.12.2021

Zachęcamy rodziców do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Plakat z napisem "Mała Książka Wielki człowiek" i zdjęciem książki wykonanej z papieru, której okładka ma kształt psa. Na dole znajduje się tekst "Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaka, nowy projekrst Instytutu Książki i adres strony internetowej www.wielki-czlowiek.pl"Każdy przedszkolak, który przyjdzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Wyprawki otrzymują dzieci z roczników 2015–2018. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną. Dzieciom, które otrzymały „Pierwsze czytanki” w poprzedniej edycji, nie wydajemy ich ponownie, ewentualnie nową kartę do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wskazówki dla rodziców do obejrzenia po kliknięciu w ten link.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Kampania społeczna Mała książka – wielki człowiek została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

O projekcie można przeczytać również tutaj.

ZAŁĄCZNIKI:

Przycisk katalog on-line

Przycisk Regionalia

Przycisk Facebook

Przycisk YouTube

Przycisk "Radio Żory"

Przycisk RODO

Przycisk Biuletyn Informacji Publicznej

Przycisk Partnerzy

Przycisk Zostań przyjacielem żorskiej biblioteki

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu