Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

”Leśne perypetie Niezapominajek” - książka dla trzylatka

Utworzono dnia 29.04.2024

Zapraszamy wszystkie dzieci trzyletnie do udziału w kolejnej edycji „Książki dla trzylatka”. Tym razem towarzyszy nam hasło ”Leśne perypetie Niezapominajek”. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka w Żorach, a odbywa się ono pod patronatem Prezydenta Miasta Żory.

Inauguracja akcji odbędzie się 15 maja, w Dniu Polskiej Niezapominajki. Dzień ten jest okazją do promocji polskiej przyrody i zachętą do jej ochrony. W tym roku „Książka dla trzylatka” inspirowana jest uroczymi niezapominajkami, symbolizującymi ważnych ludzi, miejsca i momenty w naszym życiu. Tym razem Niezapominajka Ogrodowa spotka się ze swoją dalszą kuzynką Niezapominajką Leśną. Wspólnie z najmłodszymi dziećmi ze wszystkich żorskich przedszkoli będą starały się rozwiązać poważny problem dotykający lasów – wyrzucanie śmieci. W lesie, gdzie kwitną nie tylko niezapominajki, ale także żyją owady, ptaki i zwierzęta, nieczystości są poważnym zagrożeniem. Czy tym sympatycznym kwiatkom uda się wspólnie znaleźć rozwiązanie? Przekonany się już w maju. Do tego czasu nie zapominajcie o niezapominajkach, wypatrując ich w mieście i w lesie. Kto wie, może któraś opowie Wam coś więcej o “Książce dla trzylatka”.

Podsumowaniem akcji będzie zaproszenie 29 maja 2024 między 14:00, a 17:00 do Strefy Dzieci wszystkich trzylatków nieuczęszczających do przedszkoli, po odbiór książeczki. Zapraszamy do biblioteki, by spotkać Niezapominajkę Leśną i Niezapominajkę Ogrodową.