Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Laboratorium bullyingowej pomocy

Utworzono dnia 05.09.2022

Czy dorośli powinni interweniować, gdy dzieci sobie „dokuczają”, czy one powinny same rozwiązywać swoje problemy? Kiedy jest ten moment, że to już nie są żarty?

 

Grafika projekt odpowiedzialny tataZapraszamy serdecznie na warsztaty „Laboratorium bullyingowej pomocy” 29 września 2022 o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

 

Celem tego warsztatu jest przybliżenie pojęcia bullyingu, czyli prześladowania rówieśniczego oraz zdobycie wiedzy na temat tego zjawiska, a także tego, jak wspierać dzieci. Warsztat jest dedykowany rodzicom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, poznać wyniki najnowszych badań z obszaru przemocy rówieśniczej oraz rozwinąć nowe umiejętności.

 

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Odpowiedzialny Tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, program Erasmus+. 

 

Na warsztatach dowiesz się:

• jakie są początki prześladowania, rodzaje oraz co robić, jeśli ten problem dotknie Twoich dzieci, a także: czy dzieci o tym mówią, kto i czy reaguje, a kto nie i dlaczego;

• po czym rozpoznawać sytuacje kryzysowe u dzieci;

• jak udoskonalić komunikację;

• co jest niezbędne dla skutecznej interwencji;

• jak wspierać dzieci poszkodowane;

• jak pomóc agresorowi wyjść ze swojej roli;

• jak budować relację na linii dziecko, nauczyciel, rodzic;

• jak wzmocnić pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

 

Warsztat składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczestnicy zaznajomią się z podstawami teoretycznymi zjawiska bullyingu. Druga część będzie praktyczna – poćwiczymy narzędzia wspomagające w radzeniu sobie z tym zjawiskiem. 

 

Prowadzący zajęcia:

 

Magdalena Kosowska – członkini KN Badań Relacji Rówieśniczych i Bullyingu OLWEUS w SWPS Katowice, badaczka w projekcie Bullying and Parenting, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców.

 

Magdalena Dziedziak-Wawro – psycholog, coach, wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS, autorka książek o dobrostanie psychicznym: „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach” oraz „Opowieści Szczęścia. 50 lekcji dobrostanu”, właścicielka w Magdalena Dziedziak-Wawro Positive Life, terapeutka ACT, członkini ACBS Polska.

 

Zgłoszenia: w recepcji Biblioteki w Żorach osobiście, mailowo informacja@mbpzory.pl lub pod numerem telefonu (32) 43 44 584, 43 43 197 wew. 20. 

 

 

Realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ: