Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Krystian Hanke i Marek Sygacz w projekcie 'Odpowiedzialny tata'

Utworzono dnia 13.10.2021

Zapraszamy na spotkanie pt. Tatowanie, czyli projekt na całe życie, które odbędzie się 21.10.2021 r. o godzinie 18:00 w ramach naszego projektu „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece”. O swoich ojcowskich doświadczeniach opowiedzą znani szerokiej publiczności dziennikarze - Krystian Hanke i Marek Sygacz.

Przedtem, o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie inauguracyjne Klubu Ojców powstającego w bibliotece. Jego członkowie uzyskają możliwość wsparcia w rozwijaniu odpowiedzialnego ojcostwa oraz pokazania jak być aktywnym i spełnionym rodzicem. Zapraszamy obecnych i przyszłych ojców! Członkostwo w Klubie jest bezpłatne.

 

KRYSTIAN HANKE przez wiele lat był dziennikarzem  w radiowej „Trójce”, a od kilku miesięcy współtworzy Radio357. Stara się łączyć zabawę z pracą, jest dumny ze swojego „hygge” i napisał książkę pt. „Tatowanie”. Jako ojciec dwójki dzieci dzieli się w niej swoimi narastającymi wątpliwościami i pytaniami, które spędzają sen z powiek niejednemu świadomemu ojcu. Pełna humoru książka przedstawia prawdziwe, codzienne relacje i trudy „tatowania” zarówno w czasach spokoju, jak i w czasach zarazy.

 

 

MAREK SYGACZ od ponad 20 lat pracuje jako dziennikarz i reporter. Zawodowo związany jest z „Wydarzeniami” i programami informacyjnymi w Polsat News. Specjalizuje się w reportażach i filmach dokumentalnych z rejonów objętych konfliktami zbrojnymi. Pracował na Krymie, wielokrotnie był na froncie w Donbasie, wybrał się też z kamerą do Iraku i Syrii, by pokazać front walk z tzw. Państwem Islamskim. Prywatnie ojciec dwójki nastoletnich synów.

 

Wzmacniająca się pozycja kobiety w społeczeństwie, odgradzanie się dzieci i młodzieży od rodziców za zasłoną współczesnych technologii, brak wzorców, nowe trendy obyczajowe i liberalizacja zasad moralnych sprawiają, że ojcowie niejednokrotnie czują się odsunięci na margines życia rodzinnego. Projekt „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece” podejmuje ważny temat bycia odpowiedzialnym ojcem w zmieniających się warunkach społecznych. Więcej na www.mbpzory.pl/projekty/n,odpowiedzialny-tata-edukacja-rodzicielska-w-bibliotece

Na spotkanie zapraszamy w szczególności ojców, również tych przyszłych. Oczywiście panie również są mile widziane!

---------------------

Projekt dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk. Wartość dofinansowania 68.084 euro.