Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Krajobraz improwizowany. Haiku

Utworzono dnia 23.07.2019

Zapraszamy na wystawę malarstwa Miłosza Nosiadka "Krajobraz improwizowany. Haiku"  Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września 2019 r. o godzinie 18:00 w Galerii Młodych. Wystawa potrwa do końca października 2019.

Wystawa jest owocem improwizacji twórczych podczas malowania krajobrazów dalekiego wschodu. Obrazy powstające w ten sposób są plastycznym przełożeniem muzyki improwizowanej, czyli kolejnej gałęzi sztuki którą zajmuje się autor. Powstają one pod wpływem chwili, z planem działania obejmującym tylko i wyłącznie kolejne pociągnięcie pędzla. Całość dzieła wyłania się dopiero po zakończeniu współpracy artysty z obrazem.

Miłosz Nosiadek – członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, malarz akwarelista, skrzypek, architekt. Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, w tym międzynarodowych. Jego prace wystawiane były m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie czy w Muzeum Papieru w Fabriano. Prowadził także warsztaty malarstwa akwarelowego w kraju i za granicą. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem było prowadzenie warsztatów we Włoszech, w Fabriano, na największym europejskim festiwalu akwarelowym FabrianoInAcquarello. Był jedną z 40 osób, wyłonionych z grona 1450 artystów, które otrzymały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na samym festiwalu. Podczas tegorocznego UrbinoInAcquarello Miłosz Nosiadek został liderem grupy reprezentującej Polskę. Gdy nie zajmuje się malarstwem, gra na skrzypcach w dwóch zespołach: Redlin oraz zaNim pójdę.