Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Kornel Wilczek-ARS Metallum VENA Silesia

Utworzono dnia 23.08.2021

Śląsk industrialny w nowatorskich obrazach metalicznych.

We wrześniu i w październiku w Galerii Na Piętrze swoje najnowsze prace będzie wystawiał Kornel Wilczek, absolwent katowickiej ASP. W swoich pracach stosuje malarstwo, pastele, linoryt, techniki cyfrowe oraz techniki własne (Mearlin Metalic, Ars Metallum). Uznany artysta już kilka lat temu gościł w żorskiej bibliotece z wystawą Ars Silesia. Czym zaskoczy odbiorców tym razem? Warto przekonać się osobiście. Zapraszamy na wernisaż wystawy "ARS metallum VENA Silesia", który odbędzie się 9 września o godzinie 18:00. Prace będą prezentowane do 23 października br.

Autor wystawy Kornel Wilczek urodził się 1982r. w Katowicach. Jest absolwentem katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, a dyplom z wyróżnieniem za cykl grafik „NOKTURNY” zrealizował w pracowni technik cyfrowych u prof. Adama Romaniuka. Malarstwo i grafika cyfrowa to najczęściej stosowane przez niego techniki, które czasem łączy. Od 2013 roku  artysta tworzy prace w pracochłonnej i unikatowej technice ARS metallum cechującej się bogactwem nowych walorów w malarstwie, których nie da się w żaden sposób skopiować.

Kornel Wilczek aktywnie wystawia swoje prace na cyklicznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chorwacji, USA, Australii.
 

Plakat promujący wystawę Kornela Wilczka t. "ARS metallum VENA Silesia".

ARS Metallum VENA Silesia

Utworzono dnia 22.09.2021, 08:34