Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Konkurs na zwiastun

Utworzono dnia 03.11.2022

KONKURS NA ZWIASTUN

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach organizuje konkurs dla młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu zwiastuna filmowej adaptacji książki polskiego autora z wykorzystaniem dowolnej techniki animacyjnej i filmowej. Ocenie będzie podlegać pomysł oddający ducha książki oraz możliwość promocji literackiego pierwowzoru.

Konkurs będzie przeprowadzony w dniach od 5-28 listopada 2022 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada 2022 roku. 

Materiały konkursowe w formie pliku filmowego lub odnośnik do dysku internetowego należy przesłać na adres mailowy: konkursbibliotekazory@gmail.com do 28 listopada 2022 r. wraz z Kartą zgłoszeniową. Do głównych celów Konkursu należy popularyzacja wśród dzieci i młodzieży literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zgłoszenie się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

Spot filmowy zwany dalej „Zwiastunem” przygotowywany jest przez osobę lub zespół w skład którego mogą wchodzić wyłącznie osoby, które nie ukończyły 26 lat. Dodatkowo osoba lub zespół musi posiadać opiekuna - osobę pełnoletnią, zwaną dalej „Uczestnikiem”, która w imieniu uczestnika(-ów) dokona zgłoszenia Utworu do Konkursu. Zespół może liczyć maksymalnie 5 osób.

Czas trwania Zwiastunu nie może przekroczyć 2 minut. Zwiastun powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp. Muzyka i efekty dźwiękowe wykorzystane w Zwiastunie nie mogą naruszać praw osób trzecich, a ewentualne roszczenia z tym związane obciążają Uczestnika Konkursu.

Zwiastun musi być opisany według schematu: tytuł filmu oraz imię i nazwisko Uczestnika Konkursu. O zakwalifikowaniu Zwiastunu do Konkursu decyduje Organizator. Zwiastuny nagrodzone w Konkursie mogą zostać wyemitowane na stronie internetowej Organizatora i w mediach.

Członkowie Jury Konkursu przy ocenie wezmą pod uwagę następujące kryteria: 1) zgodność tematu Zwiastuna z tematyką Konkursu; 2) oryginalność podejścia do tematu i pomysł; 3) wartość merytoryczną; 4) wartość artystyczną; 5) wartość techniczną. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.mbpzory.pl.

WYNIKI KONKURSU (ogłoszone 30.11.2022):

1. miejsce (bon upominkowy o wartości 500 złotych):
Książka: "Tajemnica kamienicy" A. Stelmaszyk
Uczestnicy: Marta Foltyn, Zofia Staniek, Justyna Wróbel, Kamila Kubas, Wiktoria Karpińska
Opiekun: Agnieszka Zeh-Wypasek
Film: https://mbpzory.pl/pliki/plik/tajemnica-kamienicy-agnieszka-zeh-wypasek-1669819361.mp4

2. miejsce (bon upominkowy o wartości 400 złotych):
Książka: "Dziady" A. Mickiewicz
Uczestnicy: Amelia Pater, Franciszek Czwojdrak , Natalia Korol, Marcel Konieczny, Wiktoria Wycichowska
Opiekun: Tomasz Wojnarowski
Film: https://youtu.be/chDJCvF99N0

3. miejsce (bon upominkowy o wartości 300 złotych):
Książka: "Medaliony. Profesor Spanner"" Z. Nałkowska 
Uczestnicy: Nadia Giżyńska, Joanna Kapuścińska, Amelia Klejster, Malwina Tulimowska
Opiekun: Krzysztof Jagiełło
Film: https://youtu.be/qtX_7orDu_Q

Z nagrodzonymi zespołami skontaktujemy się niebawem w sprawie przekazania nagród.

Konkurs organizowany w ramach projektu "Książka była lepsza?". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Wartość dofinansowania to 21 000,00 zł.

 

Plakat projektu "Książka była lepsza?"

ZAŁĄCZNIKI: