Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Kino pod gwiazdą Solaris BD+14 45 99

Utworzono dnia 21.07.2021

13 sierpnia (piątek) o godz. 20:00 zapraszamy do KINA POD GWIAZDĄ SOLARIS BD+14 45 99 na plenerową emisję filmu "Solaris" pod sierpniowym niebem pełnym spadających gwiazd w Letniej Czytelni. 

Grafika reklamująca wydarzenie Kino pod gwiazdą Solaris BD+14 45 99.„Solaris” to adaptacja słynnej powieści Stanisława Lema. To niezwykła, głęboko poruszająca opowieść o miłości i odkupieniu. Film został zrealizowany przez nagrodzonych Oskarami twórców: Stevena Soderbergha (2000 - Najlepszy Reżyser „Traffic”) i Jamesa Camerona (1997 - Najlepszy Film, „Titanic”). Błyskotliwą kreację stworzył w filmie George Clooney, wcielając się w rolę Chrisa Kelvina - psychologa, który ma zbadać przyczyny zagadkowych zachowań niewielkiej grupy naukowców na pokładzie stacji kosmicznej, orbitującej wokół tajemniczej, niezbadanej planety Solaris. Wszystko wskazuje na to, że Solaris wywiera niezwykły wpływ na ludzi, oferując szansę zmiany przeszłości, a jednocześnie wywołując u nich objawy niebezpiecznej paranoi (opis filmu pochodzi z materiałów dystrybutora: Imperial Entertainment Home Video).

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

 

Projekt "MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”