Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Jesteśmy Połączeni - Interaktywna rzeźba Zuzanny Łapki

Utworzono dnia 15.05.2024

Jesteśmy połączeni to spotkanie poprzez INTERAKTYWNĄ RZEŹBĘ w dotyku i dźwięku.

"Instalacja odlanych z żywicy dłoni, wyposażonych w systemy przewodów, które przewodzą prąd, czyli energię, która nieustannie płynie w naszych ciałach. Jest to zarówno energia wysoka jak i niska, różna jak różne są nasze ciała, ale płynie ona w nas wszystkich jednakowo. Dotykając dłoni, możemy doświadczyć, jak jesteśmy z nią połączeni, jak stanowimy energetyczną jedność. Zachęcam do eksperymentowania tego połączenia w sobie, z innymi, z wszystkimi… 
 

Samemu, w parze, grupie nasłuchujemy, jak brzmimy. Dzięki naszym zmyśle dotyku możemy zatopić się w dźwiękach. Dotykamy, mamy możliwość odczucia każdego zgięcia, linii papilarnych dłoni. Rzeźba czyta nasz opór elektryczny, bada wilgotność na skórze lub jej brak, co często powiązane jest z naszymi stanami emocjonalnymi.

Dotykaj, czuj, nasłuchuj."

 
Link do wideo:  https://youtu.be/TNdt_zDV6HA 
 
Autorka;

Zuzanna Łapka - artystka multidyscyplinarna, performerka, masażystka. Absolwentka interdyscyplinarnych studiów  międzyuczelnianych na kierunku Arteterapia. Tworzy autorskie warsztaty, na których pracuje z ekspresją twórczą, mocą płynącą z natury, relaksacją, ruchem i snami. Otwiera przestrzeń na poznawanie nowych obszarów swojej osoby w kontakcie z ciałem, umysłem i istotą duchową (jako całość). 

 

Tworzy swoją autorską audycję radiową Wolne Słowa w Radiu Klang. Od 2022 roku związana, działająca czynnie w  Teatrze A Part w Katowicach. Współorganizatorka  projektu ARENA - przestrzeni działań performatywnych. Twórczyni wielu autorskich projektów m.in. Koncerty Medytacje, Pokój żywej ekspresji, Jesteśmy połączeni, Moc dotyku, Potęga snu - praca z podświadomością.