Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytelnia on-line IBUK Libra

Utworzono dnia 08.08.2019

Naszym Czytelnikom oferujemy dostęp do ponad 2 tysięcy bezpłatnych publikacji elektronicznych w czytelni internetowej IBUK Libra !

Warto wypróbować, ponieważ z jej zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona, czyli czytać wygodnie w każdym miejscu. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania. Platforma dostępna jest w przeglądarce internetowej dzięki czemu czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, gdziekolwiek się znajdą z dostępem do . Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, ale także zaawansowaną pracę z tekstem.

Każdy użytkownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach może uzyskać kod PIN do zdalnego dostępu, który daje dostęp do plaformy IBUK Libra http://libra.ibuk.pl/. Wystarczy udać się do Wypożyczalni, wspomnieć o platformie, odebrać kod, a później zalogować się i czytać, czytać i czytać... :)

Platforma udostępnia wiele przydatnych opcji: zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, umieszczanie notatek; tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii. Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK i kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK".

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

 

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6