Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytelnia on-line IBUK Libra

Utworzono dnia 08.08.2019

Naszym Czytelnikom oferujemy dostęp do ponad 2 tysięcy bezpłatnych publikacji elektronicznych w czytelni internetowej IBUK Libra !

Warto wypróbować, ponieważ z jej zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona, czyli czytać wygodnie w każdym miejscu. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania. Platforma dostępna jest w przeglądarce internetowej dzięki czemu czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, gdziekolwiek się znajdą z dostępem do . Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, ale także zaawansowaną pracę z tekstem.

Każdy użytkownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach może uzyskać kod PIN do zdalnego dostępu, który daje dostęp do plaformy IBUK Libra http://libra.ibuk.pl/. Wystarczy udać się do Wypożyczalni, wspomnieć o platformie, odebrać kod, a później zalogować się i czytać, czytać i czytać... :)

Platforma udostępnia wiele przydatnych opcji: zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, umieszczanie notatek; tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii. Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK i kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK".

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.