Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czy w sieci wszystko wolno? Nienawiść w języku internetu.

Utworzono dnia 27.05.2019

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora panel dyskusyjny Czy w sieci wszystko wolno? Nienawiść w języku internetu", który miał odbyć się 14 czerwca zostaje odwołany.

Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy na równie atrakcyjne wydarzenie po wakacjach.

 

Zapraszamy na panel dyskusyjny Czy w sieci wszystko wolno? - nienawiść w języku internetu zorganizowany w ramach obchodów XXI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 14 czerwca o godz. 18:00 będziemy gościć Szymona Hołownię (dziennikarza, pisarza, publicystę), dr hab. prof. UŚ Krystynę Doktorowicz (specjalistkę zarządzania mediami) i redaktora Dariusza Kortko (dziennikarza, pisarza, politologa).

SZYMON HOŁOWNIA dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press (w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne). Zdobywca nagród „Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Boskie zwierzęta” (2018), „Instrukcję Obsługi Solniczki” i „Święci pierwszego kontaktu”(2017). Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujące działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”.

DARIUSZ KORTKO jest z wykształcenia politologiem – ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1991 roku pracuje w katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej” jako dziennikarz, natomiast od 2004 roku sprawuje funkcję redaktora naczelnego. Jest współautorem takich tytułów jak "Dobry zawód. Z lekarzami rozmawiają Krystyna Bochenek i Dariusz Kortko", „Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami” oraz „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga”. Dariusz Kortko szczególną uwagę poświęca zagadnieniu jednej z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, czyli transplantologii. Pisze o obecnej sytuacji w służbie zdrowia i przeprowadza wywiady z przedstawicielami różnych specjalizacji lekarskich i zawodów pokrewnych. Jest autorem licznych artykułów na temat problemów zdrowotnych. W 2014 r. został laureatem nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne.

DR HAB. PROF. UŚ KRYSTYNA DOKTOROWICZ otrzymała stopnień doktora habilitowanego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Reprezentuje dyscyplinę nauki o polityce, posiada dorobek naukowy w zakresie wiedzy o mediach. W latach 1996-2016 pełniła funkcje prodziekana oraz dziekana Wydziału Radia i Telewizji. Kieruje Zakładem Zarządzania Mediami i Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej realizując projekty naukowe z zakresu nowych mediów. Jest członkinią Senatu Komisji ds. Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego oraz Komisji Budżetu i finansów, której przewodniczy. W latach 2001-2005 była członkiem Rady Programowej Polskiego Radia SA, w latach 2003-2010 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Artystycznej Teatru Śląskiego. Od roku 2007 przewodniczy Radzie Programowej Silesia Film. Działaczka stowarzyszenia „Ordynacka”. W 1997 r. została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.