Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Biblioteka Babel. Książki warte zachodu.

Utworzono dnia 21.01.2021

Biblioteka w Żorach zainicjowała cykl audycji „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu”. To rozmowy o książkach, które trzeba przeczytać. Intrygujące, ważne, dotykające naszego doświadczenia, mówiące coś istotnego o świecie, w którym żyjemy. Tytuł audycji – Biblioteka Babel – odsyła do genialnego opowiadania Borgesa, ale także do różnorodności, która pozwala czytać książki bez względu na ich przynależność gatunkową, datę powstania, popularność czy miejsce w rankingach sprzedaży. Z taką samą pasją opowiemy o pisarstwie noblistów, jak o niszowej poezji, będziemy rozmawiać o tekstach kanonicznych, ale i komiksach. Pewne jest jedno, będzie to zawsze dobra – warta zachodu – literatura.

W audycji biorą udział: Artur Madaliński – filolog, krytyk literacki, wykładowca akademicki, aktywista czytelniczy, który wybierać będzie prezentowane książki oraz Marcin Gaweł w roli moderatora.

Audycja będzie się pojawiać na antenie „Radia Żory” (które obecnie mieści się w budynku biblioteki) dwa razy w miesiącu, w co drugi czwartek o godzinie 17:30. Po premierze odcinki dostępne będą w archiwum Radia pod adresem https://radiozory.pl/archiwum/. Każda z omawianych książek dostępna jest w bogatych zbiorach żorskiej biblioteki.

Logo z podpisem "Biblioteka Babel. Książki warte zachodu".