Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

3xP Portret-Papierowo-Plastikowy

Utworzono dnia 10.07.2015

 10 lipca br.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach  zorganizowano wernisaż wystawy pt. 3 X P, autorstwa dwojga młodych i zdolnych fototechników z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach.

Autorzy prac to Sylwia Wałęska (klasa II technikum) i Szymon Lazarowicz (klasa I technikum), którzy mimo swojego młodego wieku i wciąż rozwijającego się doświadczenia fotograficznego, zmierzyli się z bardzo trudnym tematem w fotografii, mianowicie portretem. W temacie nie byłoby nic niezwykłego gdyby nie pomysł ukazania portretowanych osób z użyciem stylizacji papierowo-plastikowej, która wymagała od autorów nie tylko zapanowania nad modelem i światłem ale również wykazania się pomysłowością, kreatywnością i pracą z kompozycją, by ten temat odpowiednio uwydatnić.
Ich prace są projektem autorskim, który rozwinął się w ramach prowadzonych w szkole zajęć tutoringu. Zajęcia te miały na celu rozwinięcie pasji i potencjału drzemiącego w tych dwojga młodych ludziach a także wzbogacenie ich umiejętności. Oczywiście przed nimi jeszcze sporo pracy ale rezultat dotychczasowej pracy rokuje pomyślnie na przyszłość o czym mogą się Państwo przekonać osobiście.
Na wystawę, która będzie czynna do końca sierpnia, zapraszają: opiekun Monika Pieczka oraz MBP w Żorach.
WSTĘP WOLNY

3xP Portret-Papierowo-Plastikowy

Utworzono dnia 21.07.2016, 10:58