Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  

Krótkoterminowe szkolenie "Wykorzystaj swoją wyobraźnię i obudź kreatywność" (C1) - Art Bridge | Most Sztuki / 5-8.10.2021

Utworzono dnia 11.10.2021, 15:53

W dniach 5-8 października 2021 roku w Warszawie odbyło się krótkoterminowe szkolenie "Użyj swojej wyobraźni i obudź kreatywność" (Use your imagination and awake creativity) prowadzone przez Annę Sikorską z Centrum Arteterapii SensArte

W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele organizacji zajmujących się kulturą: Associazione Culturale EduVita E.T.S. (Lecce, Włochy), Asociación Arrabal AID (Malaga, Hiszpania) , Associação My Madeira Island (Funchal, Portugalia) oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Celem szkolenia było przekazanie uczestnikom szczegółowej wiedzy na temat zastosowania technik arteterapeutycznych opartych na plastyce, muzyce, ruchu, słowie i fotografii, do pracy z seniorami i osobami 50+ w terapeutycznej pomocy w radzeniu sobie ze stresem, doskonaleniu zdolności poznawczych, komunikacyjnych i kreatywności.

Szkolenie składało się z wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu arteterapii, teorii psychoterapii oraz pedagogiki twórczości, w tym doboru technik odpowiednich do potrzeb pacjentów/klientów oraz przygotowania do umiejętnego wykorzystania i pracy z technikami arteterapii.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy udali się do Muzeum Narodowego na wystawę czasową podsumowującą twórczość Anny Bilińskiej oraz stałe wystawy w Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku, Galerii Sztuki XX i XXI Wieku i Galerii Wzornictwa Polskiego.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Art Bridge | Most Sztuki” dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach akcji 2 - Partnerstwa strategiczne na rzecz kreatywności (KA227) w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych.

#artbridge #Erasmus #Edukacjadorosłych #mostsztuki #projekt