Wystawa Anny Pawęzowskiej "VOJTRAL - WITRAŻE"

Utworzono dnia 18.06.2018, 10:42

01.07.2018 - 31.08.2018

Zapraszamy serdecznie na wystawę Anny Pawęzowskiej "VOJTRAL - WITRAŻE", która  będzie  eksponowana  w  naszej bibliotece w Żorach w dniach 1 lipca - 31 sierpnia br. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lipca o godz. 18:00.

Vojtral to nowa forma plastyczna przypominająca witraż.   Piękno tej dekoracji jest szczególne, gdy  witraż  jest  podświetlony  promieniami  słońca.   W oknie, na które nigdy nie pada słońce, Vojtral wygląda równie zaskakująco pięknie. Wszystkie witraże wykonane są ręcznie według oryginalnych projektów. Wzory są profesjonalnie opracowywane z zachowaniem wysokich standardów estetycznych i projektowych. Autorem prac jest Anna Powęzowska zajmująca się malarstwem, rysunkiem, fotografią i projektowaniem wnętrz.

ANNA POWĘZOWSKA  -  absolwentka  katowickiego  Wydziału  Grafiki  Akademii  Sztuk  Pięknych  w  Krakowie  wyróżniona  z  rysunku  i  malarstwa  w pracowni prof. Jana Dubiela. Jej dyplom w pracowni prof. Jerzego Wuttke na kierunku Kształtowania Otoczenia w  Zakresie  Komunikacji  Wizualnej  zaowocował  licznymi  projektami  wystawienniczymi  w wielu  obiektach  publicznych.  Jej  projekty  i  realizacje  zostały  wyróżnione  na  wystawie  w Muzeum Śląskim w 1996 r. prezentującej rozwój reklamy na Śląsku. Dziennik Zachodni uznał te prace za najciekawsze w dziejach współczesnych Katowic. Przez kilka lat współpracowała z firmą Smithers Oasis Poland projektując stoiska florystyczne  na  targach  organizowanych  w  całej  Polsce. W latach 1996/99 była pedagogiem, prowadziła również galerię plastyczną dla Śląskich Bibliotek Publicznych.

Od 1996 r. bierze udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Tworzy oryginalne dekoracje witrażowe pod autorską nazwą „Vojtral”.