Spotkanie z Magdaleną Kicińską w ramach projektu "Klasa kobiet. W stulecie prawa wyborczego kobiet." dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Utworzono dnia 13.09.2018, 13:18

27.09.2018 , 18:00

Zapraszamy na spotkanie z MAGDALENĄ KICIŃSKĄ 27 września o godzinie 18:00, którę odbędzie się w naszej bibliotece.

Reporterka, redaktorka działu „Rzeczywistość” w „Piśmie. Magazynie Opinii”. Współpracowniczka „Gazety Wyborczej”, publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej, Mediatorów 2016. Autorka książki Pani Stefa, za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki Teraz ’43. Losy.

Spotkanie poprowadzi: Adrian Chorębała - kurator, animator kultury, koordynator interdyscyplinarnych projektów. Od 2008 jest menagerem Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki, w którym prowadzi autorski cykl spotkań literackich „Poczytalność”.

Spotkanie w ramach projektu Klasa kobiet. W stulecie prawa wyborczego kobiet. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.