SPOTKANIE Z JACKIEM PIEKARĄ

Utworzono dnia 07.10.2019, 14:23

22.10.2019 , 18:00

Projekt BiblioteCon dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt wychodzi naprzeciw zainteresowaniom czytelników, ale zakłada znacznie więcej - to cykl wydarzeń, podczas których wykreujemy „fantastyczną bibliotekę”, koncentrując się na literaturze (LCon), sztuce (ArtCon) i grach (GryCon). Do świata wyobraźni zaprosimy entuzjastów tego gatunku, a także wszystkich rozwijających pasje i zainteresowania. Głównym zadaniem projektu jest przybliżenie fantastyki w możliwie jak najciekawszy sposób. Zaproponujemy wykłady, prelekcje, spotkania z pisarzami „literatury absolutnej” i artystami, specjalistyczne warsztaty, działanie artystyczne, turnieje gier oraz konkurs literacki i inne tematyczne aktywności.

22.10 WTOREK

9:00-16:30 WARSZTATY: PODSTAWY PROJEKTOWANIA GIER 2D ZA POMOCĄ NARZĘDZIA UNITY (prow. Daniel Hałat)
Na warsztatach uczestnicy nauczą się, w jaki sposób zrobić kompletną, prostą grę 2D składającą się z poruszającej się postaci i poziomu, po którym będzie można się przemieszczać, a także dowiedzą się jak dodać do gry elementy, które można zbierać, żeby stworzyć ciekawą grę.

Harmonogram:

09:00-10:30 Wprowadzenie do Unity: Nawigacja, narzędzia, sposób pracy.
10:30-12:00 Projektowanie poruszania się postaci oraz sposoby tworzenia poziomów.
12:00-12:45 Lunch + rozmowa
12:45-16:30 Stworzenie kompletnego poziomu wraz z postacią poruszającą się po nim.

Prowadzący Daniel Hałat od 10 lat zajmuje się projektowaniem i programowaniem gier wideo. Współtworzył takie gry jak "Dawid Podsiadło Gra", "Symmetry", "Repressed", "Bloody Finger Jump", "BRAIN IT: Amazing Adventure". Obecnie pracuje w growym indie "Sigur Studio" jako Lead Designer.

18:00 SPOTKANIE Z JACKIEM PIEKARĄ
To coś więcej niż rozmowa z cenionym futurologiem, pisarzem, fantastą. To coś więcej niż praca, napisane książki i pasja. To próba wybudowania mostu między wyobraźnią pisarza a wyobraźnią czytelnika, To zaproszenie do swojego świata i subiektywnego odbioru
literatury przez czytelnika.

JACEK PIEKARA jest jednym z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych. Prowokujący. Zaskakujący. Potrafi rozbawić, zbulwersować, dotknąć do żywego. Wymyka się oczekiwaniom i nie daje zaszufladkować. Należał do grup literackich TRUST oraz Klub Tfurcuf. Był redaktorem naczelnym czasopisma Click! i Fantasy. Prowadził rubryki w czasopismach komputerowych takich jak Secret Service, Gambler, Świat Gier Komputerowych, Click. Pracował w Radiu Wawa, w korporacjach, emigrował zarobkowo do Wielkiej Brytanii. Współtworzył scenariusz do gry komputerowej „Książę i Tchórz”, w której stworzył postać Arivalda z Wybrzeża. Postać tę uczynił później bohaterem zbioru opowiadań „Ani Słowa Prawdy” (Fabryka Słów). Pomimo iż jest wytrawnym graczem, tworzenie gier bawi go nieporównywalnie bardziej, niż granie. Jak sam twierdzi „największa radość tkwi przecież w dziele kreacji”. Debiutował w sierpniu 1983 r. opowiadaniem „Wszystkie twarze szatana” na łamach miesięcznika „Fantastyka”. Jego pierwszą powieścią był Labirynt wydany w 1986 r. Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i powieści, z których największą sławę przyniósł mu Cykl Inkwizytorski – opis świata, w którym Jezus nie umarł na krzyżu, ale zstąpił z niego i pokarał swych wrogów ogniem i żelazem (Fabryka Słów 2003, 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015). Cykl jeszcze nie został zakończony, czytelnicy z niecierpliwością czekają na ostatni, wieńczący dzieło tom „Czarna Śmierć”. W dorobku autora można znaleźć także obrazoburczą antyutopię Przenajświętsza Rzeczpospolita (Fabryka Słów 2008) czy osadzoną w realiach przedrozbiorowych dylogię Charakternik (Fabryka Słów 2009) W 1990 r. otrzymał Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla autora roku, w 1989 r nominowany do Nagrody im. J.A. Zajdla. Fanatyk historii, wytrawny kucharz i miłośnik adrenaliny.

Więcej: www.mbpzory.pl/n,bibliotecon-dni-fantastyki-2019

Październik 2019