POD PARASOLEM FANTAZJI MARY POPPINS - ferie z ekscentryczną nianią

Utworzono dnia 18.01.2019, 10:22

18.02.2019 , 11:30 - 13:00

Spędź ferie z biblioteką! W czasie ferii zimowych zapraszamy na inspirujące zajęcia. Przygotowaliśmy ciekawą ofertę zajęć na wykorzystanie wolnego czasu. Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do poznania niezwyciężonych superbohaterów oraz niani z magicznymi umiejętnościami Mary Poppins, a całe rodziny zachęcamy do obejrzenia gwarowego spektalku muzycznego "Dalsze przygody Beboka".

POD PARASOLEM FANTAZJI MARY POPPINS - ferie z ekscentryczną nianią
II tydzień (18-22 lutego 2019 r.) godz. 11:30-13:00

Mary Poppins powraca do kin, a u nas opuszcza biblioteczną półkę, by zaprosić Cię do wspólnej zabawy. Wraz z ekscentryczną nianią trafisz na Ulicę Czereśniową, sięgniesz po dobre maniery przy angielskiej herbatce, a przy odrobinie wysiłku otworzysz być może drzwi do swojej wyobraźni?

Zapisy: osobiście w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lub telefonicznie 32 43 43 197 wew. 22.

DALSZE PRZYGODY BEBOKA gwarowy spektakl muzyczny
23 lutego (sobota) godz. 11:00

Strach ma wielkie oczy… i takie miał podobno bebok, straszak czający się na niegrzeczne dzieci. Przez lata straszył, aby je chronić lub ujarzmić ich niesforne wybryki, a teraz pojawi się w naszej bibliotece. Zapraszamy serdecznie na gwarowy spektakl muzyczny „Dalsze przygody Beboka”. Wstęp wolny.

Przedstawienie zapowiada przygody Beboka, który wraca żeby ratować śląską kulturę i odrobinę postraszyć współczesne dzieci.

Główny bohater siedział zapomniany w piwnicy przez 60 lat, a teraz wraca, dzięki pewnemu chłopcu, łączy ich to, że obydwoje godają gwarą. Niech Was to nie zniechęca! Przygody dwojga przyjaciół pomoże zrozumieć muzyka, zarówno blues jak i znane przyśpiewki. Opowieść osnuta jest na bajce nagrodzonej w konkursie Katowickiego Instytutu Kultury, a „Dalsze przygody Beboka” są jej kontynuacją.

Ten spektakl jest zachętą do rozmów dzieci z rodzicami, wnuków z dziadkami o rodzinnych zwyczajach, wierzeniach i języku, ale przede wszystkim to hołd dla śląskiej gwary.

Wystąpią:
- lektorka i autorka Iwona Gałuza,