Na lajcie - wystawa prac Wojtka Kazimierczaka

Utworzono dnia 23.11.2017, 13:56

05.12.2017 - 31.01.2018 , 08:00 - 19:00

Wojtek Kazimierczak „Na Lajcie” – wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach

Ekspozycja malarstwa olejnego Wojtka Kazimierczaka to prace powstałe na przestrzeni ostatnich 2 lat. Na wystawie można zobaczyć wybór małoformatowych obrazów, które powstały z naturalnej potrzeby wypowiedzi malarskiej. Każdy obraz opowiada oddzielną historię zaczerpniętą z rzeczywistości, zazwyczaj tej widzianej w trakcie podróży lub wyprawy. „Na lajcie” łączy swobodnie traktowane formy malarskie (poniekąd tożsamą z trendami widocznymi w malarstwie współczesnym), jednocześnie zachowując pewne standardy malarstwa klasycznego. Prozaiczne lub przypadkowe i zaskakujące sytuacje stały się pretekstem i źródłem pochodzenia obrazów, moment w którym zazwyczaj powstawały był czasem odprężenia i łapania oddechu pomiędzy większymi realizacjami twórczymi, stąd pochodzi niezobowiązująca i nieco żartobliwa nazwa wystawy. Zestaw prezentowanych prac to nieeksponowany dotychczas zbiór malarstwa pokazujący inną twarz Wojtka malarstwa.

Wojtek Kazimierczak jestem studentem 4-go roku Malarstwa na wydziale artystycznym katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej twórczości posługuje się różnorodnymi środkami wyrazu, z głównym naciskiem na techniki własne oscylujące w granicach malarstwa, rysunku i rzeźby.

Wybrane wystawy:

- Connect London Katowice, Rondo Sztuki, Katowice, 06.2017

- Międzynarodowe Trienale Rysunku Studenckiego, Rondo Sztuki, Katowice, 05.2017

- Connect London Katowice, Ply Gallery, Londyn, 12.2016

Wystawę można zwiedzać w „Galerii Młodych”  od 05 grudnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku.

www.wk-art.eu