Klub Czytających Rodzin

Utworzono dnia 06.02.2018, 12:13

10.02.2018 , 11:00 - 12:30

KLUB CZYTAJĄCYCH RODZIN "CZYTALIŃSCY"

Tematem spotkania będzie "Najważniejsze słowo świata". Zaparszamy :)

O klubie słów kilka..

Klub działa przy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Centralnej.  Spotkania członków Klubu odbywają się w 2-gą sobotę miesiąca o godz. 11.00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 2-5 lat i ich opiekunów. Od początku misją Klubu jest „Czytanie plus działanie”, - czyli promowanie głośnego czytania, które wspiera nie tylko rozwój emocjonalny dziecka, kształtuje wyobraźnię, ale pozwala także zintegrować rodzinę. Zajęcia pokazują jak przeczytana książka może być inspiracją do wspólnych zabaw i twórczego spędzenia czasu. Działalność obejmuje m.in. prowadzenie i promowanie działań edukacyjno-kulturalnych, organizowanie spotkań i imprez czytelniczych dla dzieci, prelekcji dla rodziców m.in. na tematy związane z wychowaniem dzieci itp. W trakcie spotkań czytane są ciekawe książki, animowane zabawy rozwijające sensorykę, tworzone są prace plastyczne, a także wiele innych ciekawych inicjatyw. Od czasu do czasu Czytalińskich odwiedzają goście specjalni tj. policjanci, karatecy, ratownicy medyczni, muzealnicy, dogoterapeuci, czy stomatolodzy. Dla Czytalińskich parokrotnie wystąpił także teatr „Maska” z Krakowa.