Klub Czytających Rodzin

Utworzono dnia 07.02.2018, 11:23

10.03.2018 , 11:00 - 12:30

KLUB CZYTAJĄCYCH RODZIN "CZYTALIŃSCY"

O klubie słów kilka...

Klub działa przy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Centralnej. Spotkania Klubowiczów odbywają się w każdą 2-gą sobotę miesiąca o godz. 11.00.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 2-5 lat i ich opiekunów. Od początku misją Klubu jest Czytanie plus działanie - czyli promowanie głośnego czytania, które wspiera nie tylko rozwój emocjonalny dziecka, kształtuje wyobraźnię, ale pozwala także zintegrować rodzinę. Zajęcia pokazują jak przeczytana książka może być inspiracją do wspólnych zabaw i twórczego spędzenia czasu. Działalność obejmuje m.in. prowadzenie i promowanie działań edukacyjno-kulturalnych, organizowanie spotkań i imprez czytelniczych dla dzieci, prelekcji dla rodziców m.in. na tematy związane z wychowaniem dzieci, itp. W trakcie spotkań czytamy ciekawe książki, wspólnie bawimy się, rozwijając sensorykę dzieci, tworzymy prace plastyczne, a także podejmujemy wiele innych, ciekawych inicjatyw. Od czasu do czasu Czytalińskich odwiedzają goście,  tj. policjanci, karatecy, ratownicy medyczni, muzealnicy, dogoterapeuci, czy stomatolodzy. Dla Czytalińskich parokrotnie wystąpił również teatr „Maska” z Krakowa.

Zapraszamy do Klubu!