Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Elżbieta Kadziak - W głąb miłości

Utworzono dnia 05.11.2018, 11:29

15.11.2018 , 18:00


Zapraszamy na wieczór poezji Elżbiety Kadziak "W głąb miłości". Motywem przewodnim spotkania będzie najnowszy tomik poezji, twórczość poetki, ale przede wszystkim główny temat - miłość.

15 listopada o godz. 18:00, wstęp wolny.

ELŻBIETA KADZIAK

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Jest nauczycielem od wielu lat pracuje z dziećmi, dla których pisała scenariusze na różne uroczystości i imprezy, a także wiersze, które dzieci recytowały na różnych konkursach. Poezja była jej zawsze bliska. Należy do koła poetów żorskich. Jej wiersze można znaleźć w zeszycie poetyckim „Wena” oraz w Kalendarzu Żorskim. Współpracowała z czasopismem dla dzieci „Bajtel”. O poezji mówi, że jest jej sensem życia.

Inspiracją jej pisania jest człowiek i jego przeżycia, a największą satysfakcję czerpie z tego, kiedy komuś spodoba się jej poezja i skłoni do pewnych przemyśleń.

Tematem przewodnim tomiku jest miłość, ponieważ każdy człowiek pragnie szczęścia i miłości. Marzy o niej i czeka na nią czasem całe życie. Miłość nigdy się nie starzeje, a prawdziwa pokonuje wszystkie problemy, jest balsamem i „lekiem na całe zło”.

Chciałam poddać czytelnikom temat do przeanalizowania. Do tego, żeby się zatrzymać, przemyśleć. Chciałam przekazać, że w życiu nie liczy się tylko praca, ale ważne są uczucia – takimi słowami Elżbieta Kadziak opisuje swój tomik.