Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DALSZE PRZYGODY BEBOKA - gwarowy spektakl muzyczny

Utworzono dnia 18.01.2019, 10:33

23.02.2019 , 11:00 - 12:00


Strach ma wielkie oczy… i takie miał podobno bebok, straszak czający się na niegrzeczne dzieci. Przez lata straszył, aby je chronić lub ujarzmić ich niesforne wybryki, a teraz pojawi się w naszej bibliotece. W sobotę, 23 lutego o godz. 11:00 zapraszamy Państwa serdecznie na gwarowy spektakl muzyczny „Dalsze przygody Beboka”.

Przedstawienie zapowiada przygody Beboka, który wraca żeby ratować śląską kulturę i odrobinę postraszyć współczesne dzieci.

Główny bohater siedział zapomniany w piwnicy przez 60 lat, a teraz wraca, dzięki pewnemu chłopcu, łączy ich to, że obydwoje godają gwarą. Niech Was to nie zniechęca! Przygody dwojga przyjaciół pomoże zrozumieć muzyka, zarówno blues jak i znane przyśpiewki. Opowieść osnuta jest na bajce nagrodzonej w konkursie Katowickiego Instytutu Kultury, a „Dalsze przygody Beboka” są jej kontynuacją.

Ten spektakl jest zachętą do rozmów dzieci z rodzicami, wnuków z dziadkami o rodzinnych zwyczajach, wierzeniach i języku, ale przede wszystkim to hołd dla śląskiej gwary.

Wystąpią:
- lektorka i autorka Iwona Gałuza,
- gitara i inne instrumenty - Marcin Czyż,
- akordeony - Bracia Szindler
oraz Bebok.

Udział w wydarzeniu bezpłatny. Zapisy: osobiście w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lub telefonicznie 32 43 43 197 wew. 22.

Serdecznie zapraszamy!