Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wolontariusze 2019

Wolontariat dla młodych ludzi może być świetnym początkiem ich dalszej kariery zawodowej, oderwaniem od codzienności lub sposobem na spełnianie swoich marzeń i ambicji lub idealną odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych nie w swoim kraju, lecz za granicą. Dzięki naszemu projektowi CreativeSpace@Library dofinansowanemu ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności możemy przedstawić Wam naszych wolontariuszy z Algierii, Armenii z Francji i Węgier. Razem z nimi zapraszamy na ciekawe (i bezpłatne) zajęcia artystyczne, muzyczne, językowe i recyklingu (patrz niżej).

Nazywam się Anna Minasyan, bliscy mówią na mnie Anouk. Pochodzę z Erywania w Armenii - kraju na pograniczu Europy i Azji. Studiowałam zarządzanie, pracowałam na wielu stanowiskach – od pracownika recepcji w hotelu po managera studia artystycznego. Obecnie bardzo interesuję się sztuką, projektowaniem graficznym i fotografią. Uwielbiam pracę z dziećmi. Bardzo lubię wszelkie zajęcia kreatywne.

Wolontariat w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest dla mnie wspaniałą szansą na poznanie nowych ludzi i nauczenie się języka polskiego. Mam nadzieję na zdobycie ciekawych doświadczeń i wiedzy na temat Polski i jej kultury. Chciałabym organizować warsztaty rysunkowe dla dzieci i dorosłych i dzielić się swoją wiedzą na temat ormiańskiej kultury i języka.

 

 

Nazywam się Nedhir Hefhaf, mam 26 lat i pochodzę z Algierii (Afryka Północna). Właśnie ukończyłem studia magisterskie na kierunku telekomunikacja i uważam, że to idealny moment, aby wziąć udział w pracy społecznej. Wierzę, że to świetna okazja, aby uczyć się i rozwijać w różnych aspektach. W ostatnim semestrze akademickim korzystałem ze stypendium Erasmus+ na Politechnice Lubelskiej w Polsce. Brałem również udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Erasmus Student Network.

W Algierii mówimy po arabsku i francusku, więc zapraszam na lekcje tych dwóch niesamowitych języków! Zapraszam również na warsztaty recyklingu plastiku i papieru. Będziemy robić dekoracje i budować zabawki, używając na przykład butelek po wodzie i rzeczy, które zwykle wyrzucamy. Podczas warsztatów będziemy uwrażliwiać się na środowisko naturalne.

 

 

Bonjour! Mam na imię Marie, pochodzę z Lyonu, gastronomicznej stolicy Francji. Przez 3 lata studiowałam antropologię, a kolejne 2 - cyfrowe wydawanie książek. Pod koniec studiów spędziłam 6 miesięcy w Japonii. To doświadczenie spowodowało, że nabrałam ochoty na odkrywanie Europy. Dlatego też właśnie w Europie szukałam wolontariatu. Jestem wdzięczna za możliwość odkrywania Polski, a dzięki Bibliotece mogę poznać Polaków i ich kulturę. Zapraszam serdecznie na spotkania z moim krajem, między innymi poprzez naukę języka francuskiego.

 

 

Nazywam się Sanda Jánosi Buslig i mam 19 lat. Jestem węgierką, pochodzę z Transylwanii. Jestem początkującą malarką. Ostatniego lata przerwałam studia, na których nauczyłam się edycji broszur i zdjęć (obecnie jestem w trakcie kursu artystycznego). Jestem miłośniczką sztuki, zwłaszcza sztuk pięknych. Lubię wystawy, historię sztuki i muzykę klasyczną, a także tańce folkowe, których kroków - mam nadzieję - będę mogła Was wkrótce nauczyć! Spędzę w Żorach cztery miesiące i mam nadzieję, że w tym czasie będę mogła podzielić się z Wami wiedzą na wiele tematów oraz nauczyć się i zbliżyć się do Waszego pięknego kraju i jego kultury. Zapraszam na zajęcia z języka węgierskiego oraz kursy artystyczne - zapewniam świetną atmosferę!

 

Nasi wolontariusze zapraszają na bezpłatne zajęcia prowadzone w języku angielskim.
* Zapisy: promocja@mbpzory.pl lub tel. 32 43 43 197 wew. 26.

ZAJĘCIA

WTOREK

16:00 - 17:00 Kredki w ruch! - zajęcia rysunkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 7 - 15 lat
17:00 - 18:00 Język rosyjski dla początkujących A1, A2 / zapisy *
18:00 - 19:00 Russian Café - konwersacje w j. rosyjskim
17:00 - 18:00 Język arabski dla początkujących A1 / zapisy *

ŚRODA

15:00 - 15:45 English Club for Kids dla dzieci w wieku 7-10 lat / zapisy *
17:00 - 18:00 Język francuski dla początkujących A1, A2 / zapisy *
18:00 - 19:00 French Café - konwersacje w j. francuskim

CZWARTEK

15:00 - 15:45 Francais pour les enfants - francuski dla dzieci w wieku 7-10 lat
16:00 - 17:00 Magiczny dywan - zabawy ruchowe na podłodze interaktywnej rozwijającej u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, ćwiczącej pamięć i spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Zajęcia dla dzieci 6-8 lat/ * Nowość - zapisy!
16:00 - 17:00 Joga dla każdego - podstawy jogi 16 i 30 stycznia 2020 r. / zapisy *
 

PIĄTEK

15:00 - 16:00 English Club for Kids dla dzieci w wieku 7-10 lat / zapisy *
16:00 - 18:00 ABC edycji wideo - animacje stop-motion, montaż krótkich filmików, eksperymenty fotograficzne. Zajęcia dla dorosłych i młodzieży 15+ / w 2 i 4 piątek miesiąca / * Nowość - zapisy!