Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kurs na sukces w bibliotece

Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach Kurs na sukces w bibliotece otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój "Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych". Wartość dofinansowania to 301.810,88 złotych, które w całości jest przeznaczone na rozwój zawodowy pracowników biblioteki.

Projekt Kurs na sukces w bibliotece odpowiada na potrzeby edukacyjne pracownków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach oraz daje możliwość wykorzystania i poszerzania poziomu wiedzy uczestników. Wpływa bezpośrednio na podnoszenie jakości pracy w bibliotece, a dzięki międzynarodowemu wymiarowi daje szansę na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie działania w ramach projektu związane są z uczeniem się w celu poszerzenia wiedzy, doskonalenia umiejętności i kompetencji, rozwoju zawodowego i osobistego. Jako główne cele projektu wyznaczono:
- wzmocnienie kompetencji kluczowych kierownictwa i pracowników w zakresie edukacji pozaformalnej,
- wzrost wiedzy zespołu na temat funkcjonowania innowacyjnych bibliotek europejskich,
- poszerzenie oferty edukacji dorosłych i umiędzynarodowienie działań.
W projekcie zaplanowano kursy języka angielskiego w szkole językowej na Malcie, udział w międzynarodowej konferencji NEXT LIBRARY® oraz trzy wyjazdy edukacyjne typu job-shadowing we wzorcowych bibliotekach skandynawskich. Dzięki tym działaniom uczestnicy projektu wzmocnią kompetencje językowe, dowiedzą się, jak funkcjonują innowacyjne biblioteki, nabędą nowych umiejętności w zakresie tworzenia atrakcyjnej oferty edukacji dorosłych, poszerzą wiedzę i sprawność w wykorzystaniu nowych technologii do celów edukacji i marketingu, wzmocnią kompetencje społeczne i zarządcze.
Projekt odegra wyjątkową rolę w życiu lokalnej społeczności. Będzie miał długofalowy wpływ na kształt powstającej w mieście Żory nowej biblioteki, której organizacja i oferta będą bazować na najlepszych wzorcach europejskich. Dzięki nim stworzymy naszą "bibliotekę jutra".

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3