Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zagaj o choince w zagajniku

Utworzono dnia 04.12.2018

Zapraszamy Was na świąteczną zabawę z biblioteką podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku w Żorach Zagaj o choince w zagajniku. W tym roku pojawimy się 9 grudnia w godzinach 12:00 - 18:00. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy konkursy, zabawy, grę i degustację. Poniżej plan wydarzenia:

12:00-13:30 „Od podłaźniczki do choinki z zagajnika” – konkursy, zagadki, prezenty.

14:00-15:30 „Poszukiwana – Choinka z Zagajnika?” – gra, nie tylko dla leśnika.
Zatroskany renifer zgubił listę oraz złote monety Mikołaja. Siedzi teraz sam i nie wie gdzie, co podział, nie ma ani monet, ani załatwionych sprawunków - nie pamięta, co było na liście, a wrócić i zapytać Mikołaja też nie może, bo Mikołaj się zezłości i będzie wstyd przed całym stadem reniferów… ach… co za życie.
Jeżeli masz w sobie igiełkę dobroci, pomóż Zatroskanemu Reniferowi ogarnąć sprawunki z listy, kierując się małymi i dużymi wskazówkami, które otrzymałeś od Leśnika. Pamiętaj, musisz zdążyć przed zachodem słońca. Gdy będziesz blisko rozwiązania, odnajdziesz nie tylko „Poszukiwaną choinkę z Zagajnika”, ale i sprawcę całego zamieszania. Wskaż Leśnikowi miejsce Zaginionej Choinki, a on wyjaśni, dlaczego tak ważne było odnalezienie jej i sprawcy całego zamieszania…

Cel: zdobycie igły, nut, ekstraktu ze szwajcarskiej sosny, zegarka i.. odnalezienie „Zaginionej choinki z Zagajnika” oraz Zatroskanego Renifera.

Zasady gry:
1. Gra rozpoczyna się o 14:00 na Rynku w zagajniku.
2. Drużyna może liczyć do 4 osób. Musi mieć dobre serce i uwielbiać pomagać.
3. Liczy się czas! Wygra drużyna, która zdobędzie wszystkie sprawunki z listy Świętego Mikołaja - poprawnie wykonując zadania od Pani Pętelkowej, Strunowej, Cyjankowej, Wskaźnickiej i Pana Leśnika Sosenki. Warunkiem uznania zwycięstwa jest pokazanie uzupełnionej karty gry oraz odnalezienie: zaginionej choinki, kogoś, kto zgubił listę i sakiewkę oraz zabrał zarezerwowaną choinkę.
4. Na najszybszą drużynę będzie czekać nagroda.

16:00-18:00 „Małe słodkości w zagajniku wielu narodów”- degustacja z wolontariuszami

Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny!