Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej 2017

Utworzono dnia 27.10.2017

Od 27 października do 30 listopada w Galerii Młodych żorskiej Biblioteki eksponowana jest wystawa fotografii otworkowej w ramach VII Ogólopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Wstęp wolny. Swoje prace wystawiają:

Adam Fleks, Gdańsk

Z pudełka po butach

Od 1994 w Gdańskim Tow. Fotograficznym. Od 2008 w ZPAF. Kilkanaście wystaw indywidualnych, kilkadziesiąt zbiorowych. Specjalizacja - analog, wielokrotna ekspozycja, odbitki litowe.

Ewa Młodzianowska, Gdańsk

Członkostwo w Gdańskim Towarzystwie Fotograficznym od 2016 r. Udział w wystawie zbiorowej GTF DUETY. Udział w wystawie Jubileuszowej 70 Lecie GTF.

Roman Savitskiy, Ukraina, Kijów
Oblivion

Seria moich zdjęć Oblivion (Niepamięć) - dedykowana jest miejscom, gdzie czas się zatrzymał, gdzie wyczuwamy jednocześnie tchnienie przeszłości i teraźniejszości. Podróż po tych stronach to jak utrata poczucia rzeczywistości, totalne oderwanie od codziennych trosk, myśli i doświadczeń. Z łatwością wzbudzają emocje.

Ryszard Antoni Wójcik, Kraków
Z cyklu Rodzeństwa

Studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie w latach 1981-1987. Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków oraz Polskiego Związku Artystów Fotografików. Od roku 1988 jest pracownikiem Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. W roku 2006 założył pierwszą w Polsce Pracownię Konserwacji Fotografii, kształcącą studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji dzieł sztuki.

Uprawia malarstwo (w technice temperowej i olejnej), grafikę (drzeworyt, suche techniki wklęsłodrukowe) oraz fotografię (tradycyjne techniki fotograficzne: papier solny, technika białkowa, cyjanotypia, kalitypia guma dwuchromianowa, pigment i przetłok olejny).

Współpracuje z Archiwami i Muzeami Państwowymi w zakresie ochrony i konserwacji historycznych materiałów fotograficznych, między innymi: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zamek Królewski na Wawelu.

Bierze udział w plenerach i wystawach plastycznych:
Drugi międzyuczelniany plener artystów konserwatorów dzieł sztuki. Wystawa poplenerowa prac malarskich i rysunkowych. Sandomierz, lipiec 2014.
Trzeci międzyuczelniany plener artystów konserwatorów dzieł sztuki. Wystawa poplenerowa prac malarskich i rysunkowych. Sandomierz, lipiec 2015.
Otwarte. Szkice artystów z kręgu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Galeria Promocyjna ASP w Krakowie. Marzec 2015.

Czym tak właściwie jest OFFO?

OFFO 2017 to siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography).

Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Podczas poprzednich edycji OFFO można było zobaczyć prace pochodzące m.in. z Francji, Argentyny, Australii, USA, Brazylii, Niemiec, Szwecji, Chin, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Rosji. Część galerii znajdowała się już poza obszarem Górnego Śląska (Alwernia, Częstochowa, Jelenia Góra). Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane w zielonogórskiej galerii BWA oraz innych galeriach na terenie miasta, a także cyklicznie w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu podczas festiwalu „Podwodny Wrocław”, Starym Sączu, Gliwicach, Chojnicach i in.
źródło: http://offo.netarteria.info/OFFO2017/ofest.html