Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uwalniamy księgozbiór z Czytelni

Utworzono dnia 04.01.2019

Wartościowe i chodliwe książki z zasobów Czytelni Ogólnej można już wypożyczać także do domu. To bardzo dobra wiadomość dla głodnych wiedzy fachowej, a przede wszystkim dla studentów!

            Czytelnia Ogólna udostępnia księgozbiór ze wszystkich dziedzin wiedzy, z których do tej pory można było korzystać tylko na miejscu. Zgodnie z nowym, przychylnym dla czytelników regulaminem, w Czytelni można wypożyczyć jednorazowo 6 książek na okres nie dłuższy niż 30 dni oraz 3 egzemplarze czasopism na okres nie dłuższy niż 7 dni. Część księgozbioru nadal będzie dostępna tylko na miejscu lub do wypożyczenia za kaucją, jednak większość książek już czeka na czytelników. Regulamin korzystania z zasobów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach dostępny jest na stronie www.mbpzory.pl.

            Bibliotekarze zachęcają również do korzystania z ACADEMIKI, czyli z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Książek i Czasopism Naukowych. W Czytelni Ogólnej można także poczytać i wypożyczyć ciekawe gazety i czasopisma. Ponadto gromadzi zbiory o Żorach i regionie, udostępnia na stronach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej publikacje książkowe o Żorach. Użytkownicy mogą również skorzystać z KSIĄŻKI NA TELEFON, usługi skierowanej do seniorów, osób niepełnosprawnych i chorych. W agendzie znajdziemy stanowiska z dostępem do Internetu i nowoczesne skanery.  Zapraszamy!