Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Oblicza przemocy - panel dyskusyjny

Utworzono dnia 21.11.2018

Zapraszamy na panel dyskusyjny OBLICZA PRZEMOCY, który odbędzie się 4 grudnia o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. W rozmowie wezmą udział: Justyna Kopińska (dziennikarka prasowa, socjolog, autorka reportaży), Adam Juśkiewicz (psycholog zajmujący się głównie metodami psychoterapii psychodynamicznej i egzystencjalnej) oraz prowadzący spotkanie Adrian Chorębała (dziennikarz, kurator, animator kultury). Wstęp wolny.

Przemoc jest tematem tabu, chcemy myśleć, że przemocy nie ma, a jeśli są takie przypadki to zdarzają się w złych miejscach, w złych rodzinach albo czynią ją źli ludzie. Zaproszeni goście będą starali się uświadomić nam, że przemoc istnieje i zdarza się wszędzie, nawet tam, gdzie teoretycznie powinniśmy czuć się bezpieczni. Wspólnie podyskutujemy na temat głośnych przypadków przemocy relacjonowanych w mediach w ostatnich latach.

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką wielu nagród: Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei, Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienia Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?", „Polska odwraca oczy” oraz „Z nienawiści do kobiet”. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii „Distinguished Writing Award”, przyznawaną przez The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

Adam Juśkiewicz – ukończył psychologię i filozofię w ramach Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Humanistycznych (MISH) na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie  uczestniczy w studium psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii. Doświadczenie psychologiczne zdobywał w takich miejscach jak: Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku, Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gliwicach czy oddział dziecięco-młodzieżowy Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks. Zajmuje się przede wszystkim psychoterapią młodzieży i osób dorosłych. Prezentuje eklektyczne podejście do psychoterapii, które opiera się głównie na metodach psychoterapii psychodynamicznej i egzystencjalnej. Posiada również uprawnienia pedagogiczne, a pracę poddaję regularnej superwizji.

Adrian Chorębała – dziennikarz, kurator, animator kultury, koordynator projektów interdyscyplinarnych, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi autorski cykl spotkań literackich „Poczytalność” w Galerii Rondo Sztuki. Związany z ASP w Katowicach. Nadzorował m.in. TAKK! Tymczasową Akcję Kulturalną w ramach Polskiej Prezydencji w UE i silnie zaangażował się w starania Katowic o ESK.

Panel dyskusyjny jest organizowany w ramach projektu Historie ukryte w słowach dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3