Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Marcin Ciszewski - wieczór autorski / Noc Bibliotek

Utworzono dnia 10.05.2017

Zapraszamy serdecznie na wieczór autorski z Marcinem Ciszewskim, jednym z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce, który odbędzie się 3 czerwca 2017 o godzinie 21:00 w ramach III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Podczas spotkania będzie można kupić książki autora w promocyjnych cenach, w tym także najnowszą: "Krüger. Lis. Tom IV"

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, os. Pawlikowskiego PU-13. Wstęp wolny.

Marcin Ciszewski − polski pisarz, absolwent historii, który choć nie uprawia historii zawodowo, interesuje się przebiegiem II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem kampanii wrześniowej.
Jako pisarz zadebiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, rozpoczynając cieszący się olbrzymią popularnością wojenno-sensacyjny cykl Wojna.pl („www.1939.com.pl”, „Major”, „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.2012ru.pl”, „www.afgan.com.pl”).
Na swoim koncie ma również kilka kryminałów („Mróz”, „Upał”, „Wiatr”), zbiór scenariuszy filmowych oraz paradokumentalną opowieść „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.
Najnowsze dzieło autora to czterotomowy cykl o Wilhelmie Krügerze, lwowskim złodzieju wplątanym w tryby wielkiej historii u zarania niepodległości II Rzeczpospolitej.

Marcin Ciszewski był także dziennikarzem Redakcji Muzycznej radiowej Trójki, grał na basie w zespołach Kosmetyki Mrs. Pinky, Delator i Full Metal Jacket, wystąpił na festiwalach w Opolu, Sopocie i Jarocinie.

http://warbook.pl/autor/2/marcin-ciszewski