Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konferencja "Nasz lokalny TechCrunch"

Utworzono dnia 17.11.2017

Nasz lokalny TechCrunch, taki tytuł nosi nienaukowa konferencja, którą organizujemy we współpracy z Politechniką Śląską. Zapraszamy już 29 listopada (środa) od godziny 15:00. Wydarzenie, które odbywać się będzie pod patronatem Prezydenta Miasta Żory, jest w całości poświęcone nowym technologiom - tym najbardziej zaawansowanym oraz nowinkom technologicznym. Podczas spotkania będzie możliwość nie tylko dotknąć najnowszych osiągnięć technologicznych, lecz również spotkać się z przedstawicielami świata nauki, techniki i biznesu. Będą to między innymi:

  • Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory,
  • prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz, Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Śląskiej,
  • Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefa Jastrzębsko-Żorska,
  • Gabriela Król, prezes Żorskiej Izby Gospodarczej,
  • dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, która opowie "Jak sprzedać start-up paszczą, czyli o sztuce prezentacji",
  • dr Małgorzata Sołtyńska-Rąb, Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej,
  • laureaci konkursu Mój Pomysł Na Biznes (startupy),
  • Gość specjalny, Waldemar Ariel Gala, założyciel i współwłaściciel punk team, pierwszej w Polsce fabryki start-upów, mentor i Anioł Biznesu z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem inwestycyjnym. Swój pierwszy biznes plan napisał w wieku 16 lat. Specjalizuje się w budowaniu i wspieraniu ciekawych, biznesowych przedsięwzięć́. Jest ekspertem w podnoszeniu wartości biznesu oraz jego skalowaniu. Jego historię znajdziecie na www.wag.berlin

Nie zabraknie również uczestników i prowadzących zajęcia w projekcie Od Czytelnika Do Startupowca, których zapytamy, co dały im warsztaty design thinking, modelowania i druku 3D, tworzenia filmów, animacji poklatkowej, budowania Internetu Rzeczy oraz grywalizacji.

Ponadto oprócz krótkich wystąpień, pokazów oraz praktycznych warsztatów przewidziano czas na rozmowy kuluarowe, podczas których każdy będzie miał możliwość nawiązać wartościowe kontakty z przedstawicielami udanych startupów, ludźmi nauki, popularyzatorami nowych technologii. A wszystko przy smacznym poczęstunku.

Konferencja Nasz Lokalny TechCrunch jest częścią projektu Od czytelnika do startupowca dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY. Chcesz być na bieżąco, dołącz do nas!