Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Khana Nekh - wystawa fotografii

Utworzono dnia 01.07.2017

Zapraszamy na wystawę fotografii Mariny Asensio pt. KHANA NEKH do Galerii Młodych. Wystawa trwać będzie od 01 lipca do 31 sierpnia 2017r. Spotkanie z autorką zdjęć 28.07.2017r. o godzinie 18:00.

MARINA ASENSIO RINCÓN

Ma 23 lata. Pochodzi z Hiszpanii. Studiowała fotografię w Escuela de Arte de Talavera de la Reina. Jej prace to głównie reportaż społeczny. Swoimi własnymi oczyma przedstawia rzeczywistość - często tę odrzucaną przez społeczeństwo. Pragnie pokazywać życie jakim jest, bez żadnego tabu.

W tym projekcie relacjonuje nam swoje doświadczenia z Senegalu. Od wizyty w sierocińcu do  portretu ludowych pieśniarzy i ich pieśni, ciągle tam żywych. To świat inny od tego, z którym mamy do czynienia na co dzień, taki, w którym zwyczajny posiłek nie jest oczywistością , a zdrowie fizyczne praktycznie nie istnieje. Jednak nadal istnieje energia do życia.

Marina mówi nam, że jej doświadczenia w Senegalu pozwoliły jej zdać sobie sprawę z tego, co naprawdę w życiu ważne. Jak dzień za dniem marnujemy nasz czas na rzeczy, które nie rozwijają naszego człowieczeństwa. Jak nie korzystamy z możliwości, które codzienność nam przynosi.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Centralnej.