Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jakub Cikała - wystawa w Galerii Młodych

Utworzono dnia 25.01.2018

Zapraszamy na wystawę dr Jakuba Cikały w Galerii Młodych. Wystawa rozpocznie się wernisażem - 1 lutego br. o godz. 18:00, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 31 marca 2018 roku.

Jakub Cikała

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału Projektowania Graficznego. Od 2008 pracuje na uczelni ASP w Katowicach jako asystent w pracowni Intermediów i Technik Cyfrowych w katedrze Grafiki Warsztatowej gdzie prowadzi projekty związane z projektowaniem interakcji, gier i grafiki dynamicznej i przestrzennej. Jako artysta tworzy interaktywne obiekty graficzne, grafikę cyfrową statyczną jak i dynamiczną. Jego prace można było oglądać między innymi w GCK w Katowicach, Neues Kunstforum w Kolonii, Galerii Sztuki Współczesnej w Mińsku, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Tianjin - Chiny oraz wielu innych.

Projektant systemów informacji wizualnej. Brał udział w takich projektach jak SIW w nowym budynku Muzeum Śląskiego; Trasa spacerowa - Nikiszowiec; SIW Galeria Katowicka; SIW MODO - domy mody -  Warszawa.

W Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie prowadzi przedmiot Projektowanie Gier i Grafiki Interaktywnej, gdzie poruszane są praktyczne aspekty projektowania i prototypowania gier w kontekście ich mechaniki, dynamiki i ich komponentów. Od 2010 członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier.