Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Francja czeka na naszych Czytelników

Utworzono dnia 03.06.2018

Ogłaszamy nabór do projektu wymiany młodzieży pt. „CULture + YOUth - Open your mind to heritage, culture and citizenship”, który będzie realizowany we Francji w ramach programu Erasmus+. Naszym partnerem jest CRISTEEL Centre Régional Inter-associatif de Soutien Technique aux Echanges Européens en Lorraine w Nancy, Francja. W wymianie weźmie także udział młodzież z Hiszpanii i Portugalii. Głównym tematem projektu jest wykorzystanie dziedzictwa i kultury w celu promowania obywatelstwa europejskiego. Jakie są nasze różnice i podobieństwa w odniesieniu do tego tematu?

Projekt potrwa od 22 do 28 lipca, co obejmuje 5 dni na działania projektowe i 2 dni na podróż. Miejscem realizacji projektu będzie miejscowość La colline de Sion. https://fr.wikipedia.org/wiki/Colline_de_Sion Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie (pokoje 3 i 4.osobowe), posiłki (śniadania i kolacje przygotowywane przez uczestników, obiady przez restaurację) oraz zwrot kosztów podróży do 275 euro. Oto profil kandydatów:

  • wiek 18 (ukończone) – 30 lat,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym skutecznie komunikować się z obcokrajowcami biorącymi udział w projekcie,
  • otwartość na poznawanie innych kultur,
  • zmotywowanie do aktywnego uczestnictwa w działaniach projektowych,
  • komunikatywność, chęć nawiązywania nowych znajomości,
  • aktywne korzystanie z usług Biblioteki w Żorach od co najmniej roku,
  • brak zobowiązań finansowych i niezwróconych zaległych zbiorów względem Biblioteki.

Osoby, które spełniają powyższe warunki i chcą dołączyć do międzynarodowej grupy uczestników, proszone są o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego w języku angielskim, w którym napiszą, w jaki sposób korzystają z Biblioteki w Żorach i uzasadnią, dlaczego chcą wziąć udział w projekcie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres sekretariat@mbpzory.pl. Przedłużamy termin zgłoszeń do 26 czerwca! Spośród nich wybierzemy 7 osób, które wraz z bibliotekarzem pojadą do Francji.