Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aleksandra Mazur-Wilk / Galeria Na Piętrze

Utworzono dnia 05.01.2017

Zapraszamy na wernisaż oraz wystawę prac Aleksandry Mazur - Wilk pt. „Z garści południowego wiatru”. W naszej "Galerii Na Piętrze" będą Państwo mogli zobaczyć grafiki i malarstwo przedstawiające konie, zwierzęta ukochane przez Panią Aleksandrę. Wernisaż z udziałem Artystki odbędzie się 17 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz.18:00.

Wystawa potrwa do 3 marca 2017 r. Wstęp wolny

Aleksandra Mazur - Wilk urodziła się w stolicy województwa śląskiego, Katowicach, jednak swoje miejsce na ziemi znalazła w Cieszynie. Tam ukończyła studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego na kierunku grafika warsztatowa, lecz chętnie sięga również do malarstwa i rzeźby. Artystka w swoich pracach dokonuje kadrowania, wycinania fragmentów, rozbijania znanego wizerunku. Swoją twórczość malarską skupia przede wszystkim na portretowaniu koni, które są dla niej symbolem wolności.

Gdy sięgniemy do historii, zobaczymy, że od zawsze człowiekowi wiernie towarzyszył koń. Świadczą o tym chociażby rysunki naskalne w grotach Altamiry czy Lascaux. Każdy zna czarnego jak smoła Bucefała – konia Aleksandra Macedońskiego lub Incitatusa, ulubieńca Kaliguli, którego szalony cesarz uczynił senatorem Rzymu, a w przyszłości chciał zrobić konsulem. Kasztanki, klaczy Józefa Piłsudskiego też nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez historię Polski, rodzimą literaturę, płótna naszych malarzy pędzą tabuny koni. Te najpiękniejsze, arabskie według legendy zostały stworzone przez Allacha z garści południowego wiatru.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace wykonane w różnych technikach plastycznych.

 

Strona Artystki: http://www.galeria-sztuk.eu/